Pn-Sob 6.30, 8.30 i 18.00
Niedz. 700 8301000113013001800
+48 531 914 917
Kancelaria
ul. Stary Rynek 18
06-500 Mława

Ministranci

MODLITWA O MĄDROŚĆ

Boże, wiem że muszę się uczyć i zdobywać wiedzę, ale też wiem, że potrzebuję mądrości, a tylko Ty Boże możesz mnie nią obdarzyć. Daj mi Panie Jezu mądrość, aby ze mną była i proszę, abym umiał z niej dobrze korzystać, wówczas, gdy Ty mi dajesz kochanych ludzi i dobre wspaniałe rzeczy. Piękny jest nasz świat, spraw bym żył w nim mądrze i roztropnie. Niech nie opuszcza mnie Twoja mądrość i Twoja miłość.

 

MINISTRANCI PARAFII ŚW STANISŁAWA BM W MŁAWIE


Witamy serdecznie w części strony internetowej ministrantów i lektorów w kościele p.w. Świętej Trójcy w Mławie.  Zapraszam do zapoznania się z jej treścią! Dołożymy wszelkich starań, aby znajdowały się tutaj najważniejsze informacje i ogłoszenia związane z posługą liturgiczną oraz wydarzeniami życia ministranckiego.

 

Służba liturgiczna ołtarza

Ministrant to członek Ludu Bożego, który w czasie sprawowania liturgicznych obrzędów spełnia posługę pomocniczą w sposób określony przepisami Kościoła przez czynne uczestnictwo w codziennych i niedzielnych Mszach Świętych.

Obecnie nasza wspólnota ministrancka liczy ok. 30 chłopców. Są oni podzieleni na grupy formacyjne:

  • kandydaci
  • ministranci
  • lektorzy

Oprócz grup formacyjnych istnieje w parafii Zespół Liturgiczny Ołtarza, który ma za zadanie obsługę wszystkich uroczystości.

Spotkania ministrantów odbywają się w środy po Mszy św. o godz. 18.00. Na miarę możliwości czasowych grupy spotykają się również w tygodniu. Podczas tych spotkań wszyscy chłopcy zdobywają wiadomości i umiejętności w posłudze przy ołtarzu. Po zdobyciu tych umiejętności, kandydaci zostają włączeni do grona ministrantów podczas uroczystości obłóczyn.

W pierwszy piątek miesiąca na Mszy Św. o godz. 8.30 i 18:00 jest zbierana taca z przeznaczeniem na fundusz ministrancki.

Oprócz formacji duchowej ministranci i lektorzy troszczą się także o formację intelektualną i sprawnościową. Wyrazem czego są mecze piłkarskie, wycieczki rowerowe i turnieje.

© Copyright 2024 Parafia św. Stanisława BM w Mławie.
All Rights Reserved.