Pn-Sob 6.30, 8.30 i 18.00
Niedz. 700 8301000113013001800
+48 531 914 917
Kancelaria
ul. Stary Rynek 18
06-500 Mława

Ogłoszenia

Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26 marca 2023 r
V niedziela Wielkiego Postu

 1. Bóg zapłać składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową odprawimy idąc ulicami naszego miast. O 18.00 zgromadzimy się na Mszy św. w parafii MBKP a po niej pójdziemy do 15 stacji, zmierzając na wzgórze przy kaplicy św. Wawrzyńca na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy poszczególne stany do włączenia się niesienie krzyża i rozważanie tego co Pan Jezus przeżywał cierpiąc za nasze grzechy na drodze kalwaryjskiej. Do niesienia Krzyża powołani zostali: samorządowcy, członkowie Solidarności, nauczyciele, Odnowa w Ducha Świętym, służba zdrowia i farmaceuci, harcerze, ojcowie, matki, siostry zakonne i katecheci, młodzież, urzędnicy, Koła Żywego Różańca, ministranci, rzemieślnicy, księża. 
 3. W najbliższą sobotę 1. kwietnia przeżywać będziemy nasz dzień spowiedzi wielkopostnej. Zaprosiliśmy spowiedników i będą odprawiane Msze św. ze spowiedzią o godz. 8.30, /po niej będzie różaniec/10.00, 11.30, 16.30 i 18.00.
 4. Za tydzień Palmowa Niedziela. Na wszystkich Mszach św. będziemy święcić palmy a na 11.30 zapraszamy dzieci z palmami. Rozpoczniemy liturgię procesją z palmami wokół kościoła.
 5. Za tydzień w niedzielę 2 kwietnia będziemy obchodzić 18. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Wszystkie nasze parafie zgromadzą się przy pomniku naszego papieża na uroczystym apelu modlitewnym.
 6. Do chorych będziemy wyjeżdżać w I piątek miesiąca 7 kwietnia. Prosimy zgłaszać osoby, które chciałyby na święta wyspowiadać się, przyjąć Sakrament Chorych i Komunię św.
 7. Na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji zostało jeszcze 7 wolnych miejsc.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - zatem po Mszy o 18.00 kolejny wieczór uwielbienia, czyli adoracja ze spontaniczną modlitwą i oprawą muzyczną. To jednocześnie dobry sposób na rozpoczęcie głębszego przeżywania wydarzeń Wielkiego Tygodnia.
 9. Wolontariusze ze SP nr 2, po Mszach św. o 10.00 i 11.30,w przyszła niedzielę będą sprzedawać ozdoby wielkanocny. Dochód zostanie przeznaczony na cele wolontariatu.
 10. Otrzymaliśmy podziękowanie od Sióstr Benedyktynek, dziękują za okazane wsparcie materialne w wysokości 9999 zł.
 11. Zakończyliśmy remont instalacji elektrycznej w kotłowni naszego kościoła i zmodernizowaliśmy oświetlenia kościoła. Na cmentarzu wiatr uszkodził dachówki i byliśmy zmuszeni naprawić poszycie dachu. Dziękujemy za ofiary składane przez Państwa na tacę, dzięki którym możemy prowadzić wszystkie te prace.
 12. Dziękujemy też za składane ofiary na monstrancje Serca Pana Jezusa, do kaplicy adoracyjnej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Z A P R O S Z E N I E

W ostatniej odezwie do Polaków nasi Biskupi pisali: „W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie. Święty Jan Paweł II to jeden z największych rodaków w naszych dziejach. Jest także ojcem naszej wolności. Szedł przed nami jak Mojżesz – wyprowadził z domu niewoli, przeprowadził przez Morze Czerwone i przypomniał nam tablice Bożych przykazań. (...) Wypowiadał słowa mające sprawczą moc, zdolne pchnąć historię kraju i losy ludzi na nowe tory:  „Niech zstąpi Duch Twój”, „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja!” „Każdy powinien mieć swoje Westerplatte!” „Nie lękajcie się być świętymi!” „Miejcie wyobraźnię miłosierdzia!”. Wobec podejmowanych ostatnio na szeroką skalę prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II, raz jeszcze apelujemy do wszystkich o uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków. (...) Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. (...) Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II za naszą wspólnotę kościelną i narodową. Nie pozwólmy odebrać sobie poczucia dumy i radości z przynależności do Chrystusowego Kościoła. Nie dajmy się podzielić, brońmy wspólnie naszych najcenniejszych wartości”.

Idąc za głosem naszych Pasterzy, Proboszczowie mławskich parafii, Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie oraz Rycerze Jana Pawła II zapraszamy wszystkich Mławian, szkoły, stowarzyszenia i organizacje z pocztami sztandarowymi do wspólnej modlitwy w dniu 2 kwietnia br., w 18 rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca. Każda parafia organizuje własny sposób dotarcia do miejsca spotkania przy Pomniku Jana Pawła II. Nasze spotkanie modlitewne rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończymy wspólnym śpiewem - w godzinie Jego śmierci - ulubionej przez św. Jana Pawła II – „Barki”  .

Proboszczowie mławskich parafii

Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie

Rycerze Jana Pawła II

© Copyright 2023 Parafia św. Stanisława BM w Mławie.
All Rights Reserved.