Pn-Sob 6.30, 8.30 i 18.00
Niedz. 700 8301000113013001800
+48 531 914 917
Kancelaria
ul. Stary Rynek 18
06-500 Mława

Ogłoszenia

Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 do 24 września 2023 r
XXIV niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Dziękujemy za wsparcie tej rozgłośni.
 2. Spotkanie Grupy misyjnej – pierwsze powakacyjne - odbędzie się w poniedziałek 18. września o 16.30 w kaplicy sióstr. Zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty.
 3. W ostatnim tygodniu podpisałem umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację prac konserwatorsko-restauratorskich przy posadzce w kaplicy Matki Bożej. Rozpoczęły się już pracę i są prowadzone pod nadzorem konserwatorskim. Przepraszamy za niedogodności.
 4. Trwają prace w kaplicy wieczystej adoracji, w najbliższym czasie będą pracować elektrycy, hydraulicy, specjaliści od wentylacji i monitoringu. Zamówiona została już nowa witryna z drzwiami wejściowymi i wiatrołapem, panele na podłogę. Dziękować Panu Bogu po dwóch tygodniach misji tworzenia straży Eucharystii przekroczyliśmy 50 % obsady poszczególnych godzin dyżurów adoracyjnych. W najbliższe niedziele misje tworzenia straży honorowej będą kontynuowane z parafiach na Wólce, u św. Rodziny, w Dębsku, Wieczfni, Szydłowie, Stupsku,, Wyszynach, w parafii MBKP, w Iłowie, Bogurzynie. Dziękujemy za ofiary składane na budowę kaplicy i deklaracje ufundowania poszczególnych przedmiotów wyposażenia kaplicy.
 5. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kaplicy Wieczystej Adoracji.
 6. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszła niedzielę 24. września o godz. 13.00.
 7. Przypominamy o możliwości składania deklaracji przystąpienia do I Komunii św., odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i bierzmowania. Druki deklaracji są do odebrania w zakrystii lub kancelarii oraz ze strony internetowej parafii: www.mlawatrojca.pl w zakładce aktualności.
 8. W najbliższą sobotę na Mszy o 8.30 będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc dla domów dziecka prowadzonych przez Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej. Będzie to dar jubileuszowy z okazji 55. rocznicy istnienia Rodziny Różańcowej, od róż naszej parafii, złożony w czasie pielgrzymki Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, która odbędzie się w dniach od 28 IX – 01 X 2023.

XXV niedziela zwykła

24.09.2023

 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę sa przeznaczone na budowę kaplicy Wieczystej Adoracji. Bóg zapłać za wspieranie naszych działań.
 2. Dziś o 13 pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 18 wieczór uwielbienia. Zapraszamy tych, którzy cenią sobie modlitwę śpiewem i adorację, miłośników Medjugorie oraz wszystkich, którzy chcą się modlić o pokój serca i uzdrowienie dla siebie lub kogoś z bliskich.
 4. Zapraszamy na spotkania wspólnoty młodzieżowej w piątki o 19 w sali parafialnej.
 5. Zapraszamy młodzież na wyjazd w sobotę 7 października na „Wake Up". Spotkanie młodych odbędzie się na hali „Mazovia" w Ciechanowie i zgromadzi kilkaset młodych chrześcijan. Wśród zaproszonych gości są znani młodym influencerzy. Spotkanie jest bezpłatne. Szczegóły i zapisy u ks. Marka.
 6. Bardzo prosimy o kontakt rodzinę, która zamówiła Mszę św. na 18.00 , 29.09.2023.
 7. Za tydzień S. Marietta wraz z uczniami ZS nr 4 w Mławie należący do Bractwa małych Stópek organizują zbiórkę na węgiel dla Domu Samotnej Matki w Kraśniewie. Ofiary na ten cel możemy składać do puszek przed kościołem po Mszach św.
 8. W niedzielę 1 października będziemy gościć wystawę poświęconą księżom kapelanom którzy zginęli w Katyniu, a wśród nich dwom księżom którzy pracowali w Mławie: Ks. generał Kazimierz Suchcicki i ks. Major Franciszek Zakrzewski. Będziemy mieli możliwość poznania i dowiedzenia się wiadomości o duchowieństwie które oddało życie za Ojczyznę w Katyniu
 9. 8 października odbędą się spotkania dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Dzieci z klas IV o 10.00, dzieci z klas III o 11.30. Zapraszamy
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkich łask Bożych
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.
© Copyright 2023 Parafia św. Stanisława BM w Mławie.
All Rights Reserved.