Pn-Sob 6.30, 8.30 i 18.00
Niedz. 700 8301000113013001800
+48 531 914 917
Kancelaria
ul. Stary Rynek 18
06-500 Mława

Ogłoszenia

Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
04 grudnia 2022 r
II niedziela Adwentu

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 18.00 kolejny Wieczór Uwielbienia. Na to spotkanie modlitewne przyjadą zaproszeni goście – młode osoby, które opowiedzą o swoim przeżywaniu wiary na co dzień. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dziś w ramach wieczoru uwielbienia.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 6.30.
 5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
 6. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 6.30, 8.30, 11.30 i 18.00. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w Godzinie Świętej od 12.00 do 13.00, w czasie której Matka Najświętsza wysłuchuje modlitw swoich dzieci i obdarza szczególnymi łaskami.
 7. Po Mszach św. można wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas i zakupić świece na stół wigilijny.
 8. Na tablicach ogłoszeniowych wywiesiliśmy program rekolekcji adwentowych. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. Pierwszy dzień rekolekcji będzie w naszej parafii Dniem Eucharystycznym. Przez cały dzień od rana do Apelu Jasnogórskiego między Mszami, będziemy adorować Pana Jezusa wystawionego w monstrancji. Zachęcamy do otwarcia swego serca przez Panem Jezusem i trwania na modlitwie. Więcej na ten temat ogłosimy za tydzień.
 9. W przyszłą niedzielę harcerze działający przy naszej parafii organizują kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych. Po Mszach o 10.00, 11.30 i 13.00 będziemy mogli nabyć ozdoby i w ten sposób wesprzeć ich wakacyjny wypoczynek.
 10. Za tydzień po Mszach św. będziemy mogli nabyć książki autorstwa ks. Prałata Ryszarda Kamińskiego pt. „Wyjęte z pamięci.” Jeśli ktoś nie miał możliwości wcześniej jej nabyć będzie miał taką możliwość.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu: świętości, gorliwości i zapale.
© Copyright 2022 Parafia św. Stanisława BM w Mławie.
All Rights Reserved.